WIKI-ДОЗВІЛ

#проєктиУТЕС

Цей проект має стати “Вікіпедією” дозволів. Він міститиме публічно доступну інформацію про всі чинні адміністративні послуги по кожній доступній країні окремо, а також сертифікати, реєстрації, довідки, ліцензії та інші документи, що регламентують життя громадян та діяльність бізнесу.

 

 

Кожному з дозволів буде доступна така інформація:

 

 

 

Завдяки базі Wiki-дозвіл алгоритми отримання свідоцтв, ліцензій, довідок стане зрозумілим та більш прозорим.

 

 

Користувачі матимуть можливість поділитись неформальними особливостями отримання дозволів, в тому числі в цілковито анонімному режимі, а також оцінити ефективність роботи з надання адміністративних послуг.

 

 

На основі зібраної інформації ми плануємо розробити та подати законопроект щодо дерегуляції дозвільних документів. Аналогічний досвід команда УТЕС уже мала в сфері АПК. Тоді було зібрано дані про всі 110 дозволів, які існують в агропромисловості. На основі цієї інформації був розроблений та поданий законопроект 2558а, який ліквідував або дерегулював 22 з цих дозволів.

 

 

 

 

До бази вже внесено більше 1000 документів. Ми постійно оновлюватимемо та доповнюватимемо її новими даними.

 

 

Можливість обмінюватись інформацією між користувачами про особливості процедур дозволить в майбутньому виявляти корупційні ризики при отриманні документів та попереджати вимагання хабарів чи процесуальні порушення. Також систематизація документів у подальшому дозволить вдосконалити законодавство в даній сфері.

Поширити

Інші статті