#проєктиУТЕС
Цей проект має стати “Вікіпедією” дозволів. Він міститиме публічно доступну інформацію про всі чинні адміністративні послуги по кожній доступній країні окремо, а також сертифікати, реєстрації, довідки, ліцензії та інші документи, що регламентують життя громадян та діяльність бізнесу.
Кожному з дозволів буде доступна така інформація:
Завдяки базі Wiki-дозвіл алгоритми отримання свідоцтв, ліцензій, довідок стане зрозумілим та більш прозорим.
Користувачі матимуть можливість поділитись неформальними особливостями отримання дозволів, в тому числі в цілковито анонімному режимі, а також оцінити ефективність роботи з надання адміністративних послуг.
На основі зібраної інформації ми плануємо розробити та подати законопроект щодо дерегуляції дозвільних документів. Аналогічний досвід команда УТЕС уже мала в сфері АПК. Тоді було зібрано дані про всі 110 дозволів, які існують в агропромисловості. На основі цієї інформації був розроблений та поданий законопроект 2558а, який ліквідував або дерегулював 22 з цих дозволів.
До бази вже внесено більше 1000 документів. Ми постійно оновлюватимемо та доповнюватимемо її новими даними.
Можливість обмінюватись інформацією між користувачами про особливості процедур дозволить в майбутньому виявляти корупційні ризики при отриманні документів та попереджати вимагання хабарів чи процесуальні порушення. Також систематизація документів у подальшому дозволить вдосконалити законодавство в даній сфері.
ПАМ’ЯТНИК РЕЙГАНУ В КИЄВІ
Українське товариство економічних свобод ініціювало встановлення в Києві пам’ятника 40-му президенту США Рональду Рейгану, вшановуючи його внесок у перемогу демократичного світу в Холодній війні.
МОНІТОРИНГ ВИКОРИСТАННЯ МІЖНАРОДНОЇ ДОПОМОГИ
Міжнародна технічна допомога – важливий інструмент сприяння економічному розвитку держави, реалізації інноваційних проектів, проведення реформ.
ДЕНЬ ПОДАТКОВОЇ СВОБОДИ
День податкової свободи – економічний показник, який позначає кількість днів, які необхідно витратити працюючому громадянинові виключно для сплати податкових зобов’язань за поточний рік. Наступний день після закінчення цього періоду і буде ДНЕМ ПОДАТКОВОЇ СВОБОДИ.