ПРОЗОРІ ПОДАТКИ ТА ДЕРЖАВНІ ВИДАТКИ

#проєктиУТЕС

Близько 40% українців не знають, скільки насправді вони сплачують податків – таким є дані останнього дослідження щодо рівня податкової грамотності населення. Інформація про відрахування в бюджет із зарплатні, товарів та послуг навмисно приховуються.

 

 

Так, громадяни не бачать скільки податків платиться із їхніх заробітних плат, оскільки весь процес їх сплати покладається на роботодавця без інформування робітника. Також магазинам заборонено показувати ціни товарів без урахування податків.

 

 

Водночас відсутня достатня публічність в розподілі державних коштів. Переважно не публікуються дані місцевих бюджетів, невідомі отримувачі державних податній, податкових пільг та ін.

 

 

Платник податків – ключовий роботодавець державних органів, забезпечить зростання рівня загальної самосвідомості українців.

 

 

Для вирішення даних проблем Українське товариство економічних свобод розробляє відповідні законопроекти та публічні кампанії. Так, ми розробили та закликали Верховну Раду України ухвалити законопроект «Про прозорість державної підтримки». Цим законопроектом передбачена обов’язкова публікація інформації про всіх отримувачів державних коштів, зокрема дотацій, субсидій податкових пільг та ін.

 

 

Проект Закону України «Про прозорість державної підтримки».

 

 

 

Також ми розробляємо законопроект, який надасть можливість кожному платнику податків отримати в доступній формі інформацію про:

 

– сплачені податки чи збори,

 

– кожного непрямого податку, включеного до ціни товарів чи послуг;

 

 

Інформація про елементи податку та податкові пільги оприлюднюватиметься в державній інформаційно-аналітичній системі.

 

 

Ми також плануємо низку інформаційних кампаній, у яких покажемо чому завдяки непропорційно високим податкам ціна на бензин в Україні вища, ніж у США, вартість одягу більша, ніж в ЄС і таке ін.

 

Законопроект «Про прозорість державної підтримки»

Поширити

Інші статті