ДЕНЬ ПОДАТКОВОЇ СВОБОДИ

#проєктиУТЕС

День податкової свободи – економічний показник, який позначає кількість днів, які необхідно витратити працюючому громадянинові виключно для сплати податкових зобов’язань за поточний рік. Наступний день після закінчення цього періоду і буде ДНЕМ ПОДАТКОВОЇ СВОБОДИ.

 

 

Розрахунок дня податкової свободи є важливим індикатором сприйняття громадянами обсягу податкового навантаження. В Україні розрахунок цього показника проводить Українське товариство економічних свобод. Зокрема, у 2016 році 13 червня було визначено Днем податкової свободи.

 

 

Значне навантаження створюють акцизи та імпортні збори, внаслідок чого держава отримує майже половину всіх зароблених громадянами грошей. Це більше ніж у США, Канаді, Німеччині й навіть Швейцарії.

 

 

Отже, людина практично половину року працює на податки для держави і лише половину – власне на себе. При цьому українці практично не усвідомлюють, яку саме відповідальність за їхнє використання несуть представники виконавчої влади.

 

 

Сукупне податкове навантаження на зарплату середнього українця становить 38%, 17% усіх витрат (за винятком ліків) після сплати податків займає ПДВ.

 

 

До Дня податкової свободи УТЕС спільно з дослідницьким агентством маркетингових досліджень IFAK провели опитування «Сприйняття українцями ситуації в сфері оподаткування України». Дослідження стосувалося ставлення різних верств населення до ставок оподаткування. Як виявилося, справедливими розмір діючих податків вважають тільки 20% українців.

 

 

Майже половина опитаних в перебігу дослідження впевнені, що платять менше 30%. Але і цей рівень оподаткування вважає справедливим лише кожен п’ятий, 8% опитаних вважають дану ставку більшу за 20%, а 34% респондентів взагалі не змогли відповісти, скільки податків платять.

 

 

На думку 16% опитаних українців, платити податки з зарплат взагалі не варто. Найбільш популярна відповідь про справедливу ставку – 6-10%.

 

 

Абсолютна більшість українців не готова платити більше податків навіть для того, щоб збільшити пенсії та будь-які інші витрати. Дехто з українців, тим не менш, готовий платити більше податків на благоустрій.

 

 

 

«Сприйняття українцями ситуації в сфері оподаткування України»

 

Ідея розрахунку показника «Податкової свободи» належить американському бізнесменові з Флориди Далласу Хостетлеру. Уперше він продемонстрував його в 1948 році. Цей показник розраховують та публікують у США, Канаді, Великобританії, Німеччині, Чехії та ін. країнах розвинутої демократії.

Поширити

Інші статті