Червень 2023

Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Вихідний

Вихідний день у найбільших країнах-контрагентах у зовнішньоекономічних операціях України (Україна, США, ЄС, Японія, Китай, РФ, Польша, Великобританія, Швейцарія) та країнах, які здійснюють емісію грошових знаків, що в основному використовуються в зовнішньоекономічних операціях України

ОВДП

Купон ОВДП - регулярна виплата нарахованих відсотків за внутрішньою державною позикою.

Погашення ОВДП - разова виплата з погашення тіла (вартості облігацій) внутрішньої державної позики в кінці строку розміщення облігацій.

Аукціон ОВДП - систематичний захід, під час якого відбувається розміщення окремих емісій ОВДП на різні суми, строки і в різній валюті.

ОЗДП

Купон ОЗДП - аналогічно до ОВДП, тільки про зовнішні державні позики.

Погашення ОЗДП - аналогічно до ОВДП, тільки про зовнішні державні позики *якщо ОВДП переважно передбачають позики в гривні і дуже рідко в іноземних валютах, то ОЗДП не передбачають позик у гривні, а лише у доларах та євро.

Податки

Кінцеві дати сплати найбільших податків до державного і місцевих бюджетів. Як правило платники «тягнуть до останнього» і більшість робить такі сплати в останній день, щоб мати змогу якнайдовше користуватись грошима. Тому в ці дні до казни держави надходить найбільше коштів і суттєво зростає ліквідність Уряду.

МВФ

Переважно погашення Спеціальних прав запозичення (СПЗ або SDR, або XDR). Це спеціальний емітований МВФ резервний та платіжний засіб, що існує тільки в безготівковій формі. Він використовується Урядом для «конвертації» у валютні позики для покриття дефіциту державного бюджету

НБУ

Лише дати запланованих засідань Правління НБУ щодо перегляду облікової ставки. Облікова ставка — монетарний інструмент, за допомогою якого НБУ орієнтує суб'єктів грошово-кредитного ринку про поточну вартість залучення і розміщення коштів у гривні на відповідний період. Зниження ставки спричиняє здешевлення кредитів, а підвищення — подорощання.