ЗАКОН ПРО ДЕОФШОРИЗАЦІЮ УСУВАЄ ЛАЗІВКИ ДЛЯ ПОДАТКОВОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

29 Грудня 2020

Закон про деофшоризацію (законопроект 1210) спрямований на усунення існуючих в діючому законодавстві лазівок для агресивної податкової оптимізації. Про це йдеться в Фінансово-економічному огляді за грудень 2019 року, що підготовлений Українським товариством економічних свобод.

 

 

Суть законопроекту полягає в імплементації Плану дій BEPS (ініціативи країн G20 для боротьби з ухиленням від сплати податків та запобігання виведення коштів в офшори). Це — перший крок України з виконання зобов’язань перед ЄС із лібералізації валютного регулювання. Наводимо перелік найважливіших нововведень.

 

 

1) Запровадження більш жорстких правил виконання операцій із контрольованими компаніями-нерезидентами. Більшість з них почнуть діяти з 1 січня 2021 року. Ще одна норма, яка викликала багато дискусій, передбачає включення до загального оподатковуваного доходу контролюючої особи прибутку контрольованої нею іноземної компанії, окрім випадків, що передбачені законом.

 

 

2) Розширено ліміт обсягів прибутку для фізичних осіб-підприємців, що перебувають на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок. Зокрема, для ФОПів I групи ліміт збільшено до 1 млн грн, для II групи до — 5 млн грн, для III групи — до 7 млн грн. Це дозволить зменшити кількість схем, які використовували для мінімізації визнаної суми прибутку підприємства в кінці року.

 

 

3) Скасовується обов’язкове оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсії, яка перевищує суму в 10 прожиткових мінімумів (приблизно 20 тис. грн). Ця норма дозволить ліквідувати певну нерівність серед громадян, які отримують пенсію.

 

 

4) Визначено, що необоротними активами підприємства будуть вважатися товари насуму більше 20000 грн. Раніше ця сума складала 6000 грн. Це дозволить віднести покупки товарів до 20 тис. грн до витрат, а не до активів, що є кроком в напрямку лібералізації податкового законодавства.

 

Поширити

Інші статті