ВЕЛИКА ПРИВАТИЗАЦІЯ 2021

1 Лютого 2021

У 2020 році приватизація державних об’єктів принесла українському бюджету 3 млрд грн. Цього року плани ще амбітніші – Фонд державного майна планує отримати 12 млрд грн надходжень до бюджету вже за перше півріччя.

 

Всього у 2021 році мають приватизувати понад 500 об’єктів, з яких 53 – це перспективні об’єкти великої та середньої приватизації. Один з таких об’єктів – Одеський припортовий завод.

 

Завдяки своєму розташуванню у порту завод мав би заробляти більше, ніж будь-яке інше подібне підприємство, адже йому не потрібно витрачатися на логістику. Але, попри таку перевагу, завод має заборгованість перед іншими підприємствами в 11 млрд грн. Причини такого фінансового становища в тому, що десятки років олігархічні групи викачували з заводу гроші за сприяння найвищих посадових осіб.

 

Тому не дивно, що зараз ці олігархічні групи через свої зв’язки з владою чинять опір великій приватизації. Наприклад, незаконно тиснуть на держпідприємства через правоохоронців. У Фонді держмайна попереджають, що це може призвести до зірвання великої приватизації і втратою понад 12 млрд надходжень до бюджету.

Поширити

Інші статті