УТЕС ПРОТИ ПРОДОВЖЕННЯ МОРАТОРІЮ ТА ПІДТРИМАЛО ВІЛЬНИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ

1 Листопада 2020

«Моє майно – не ваша справа!» та «Набридли «орендні» копійки!» – гасла, з якими під Офіс Президента України 31 жовтня вийшло близько тисячі власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

 

 

Власники землі вимагали єдиного – надати їм гарантоване українською конституцією право самостійно розпоряджатися своїм майном.

 

 

Долучилися до мітингарів і борці за збільшення економічних свобод в Україні. Голова громадської організації «Українське товариство економічних свобод» Михайло Лавровський у в своєму виступі підкреслив, що зняття мораторію повинно бути остаточним.

 

 

«Не варто йти за популістичними лозунгами і кричалками. Це ваша власність і ваш вибір», – наголосив він.

 

 

На переконання Дмитра Ливча, голови громадської організації «Асоціація вільних землевласників, яка виступила організатором заходу, питання скасування земельного мораторію набуло такої гостроти й створило таку напругу у суспільстві, що вирішувати його потрібно негайно.

 

 

«Ймовірно 25 років тому рішення поділити землю колгоспів між їхніми членами було єдиним правильним, однак час сплив. Відбулася зміна поколінь, й сьогодні ми маємо ситуацію, коли землею володіють одні, а обробляють її інші. Відтак землевласники закуті не завжди прийнятними умовами орендарів та низькою вартістю оренди, а землекористувачі, які прийшли на землю тимчасово, кожну посівну проводять як останню, порушуючи сівозміни й просто знищуючи ріллю», – підсумував він.

 

Поширити

Інші статті