Індекс економічної свободи: The Fraser Institute

Україна посіла 135-е місце в рейтингу 159 країн і територій, згідно зі щорічною доповіддю «Економічна свобода світу: 2016», підготовленою канадським дослідницьким Інститутом Фрейзера спільно з Українським товариством економічних свобод (УТЕС). У минулому році Україна опинилася на 128-му місці.

Згідно з доповіддю, складеною на основі статистики за 2014 рік (останній рік, доступний для порівняння даних), Гонконг знову очолив світовий рейтинг. За ним ідуть Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія, Канада, Грузія, Ірландія, Маврикій і Об'єднані Арабські Емірати. Австралія і Великобританія знаходяться на 10-й позиції. При цьому Литва посіла 15-е місце, Естонія – 19-е, Польща – 40-е, Росія – 102-е.

Інститут Фрейзера випускає щорічну всесвітню доповідь про економічну свободу за співпраці з «Мережею економічної свободи» – групою незалежних дослідницьких і навчальних закладів з майже 100 країн і територій.

Результати України за ключовими показниками економічної свободи (за десятибальною системою, де 10 – найбільший показник економічної свободи), в порівнянні з результатами за попередній рік:

Частка держави в економіці: показник впав з 6,8 до 6,5.

Стан правової системи і прав власності: показник виріс з 4,8 до 4,9.

Стабільність валюти: показник впав з 6,5 до 5,9.

Свобода міжнародної торгівлі: показник впав з 6,8 до 6,0.

Регулювання банківської сфери, бізнесу і ринку праці: показник виріс з 6,2 до 6,7.

Згідно з рейтингом, найгірше в Україні йдуть справи з стабільність валюти (153-є місце в світі) і свободою міжнародної торгівлі (131-е місце). При цьому відносно непогані результати країна отримала за показниками «розмір держави» (70-е місце в світі) і «регулювання бізнесу» (71-е місце).

Зі звітом можна ознайомитися тут.

Інститут Фрейзера – незалежний канадський центр суспільно-політичних досліджень з офісами у Ванкувері, Калгарі, Торонто і Монреалі, а також глобальною мережею аналітичних центрів у 87 країнах. Його місія полягає в тому, щоб поліпшити якість життя канадців, їх сімей та майбутніх поколінь шляхом вивчення, вимірювання та широкого обговорення впливу державної політики на їх добробут. З метою забезпечення незалежності, Інститут не приймає гранти або контракти на дослідження від уряду.

Помилка | Українське товариство економічних свобод

Помилка

На сайті сталася несподівана помилка. Будь ласка, спробуйте пізніше.