Індекс економічної свободи: The Heritage Foundation

В Рейтингу економічних свобод-2017 Україна посіла 166-е місце зі 180 країн світу. Індекс економічної свободи України становить 48,1 бал зі 100 можливих. Це підгрупа "депресивних" країн з точки зору комфорту економічного розвитку.

На першому місці у рейтингу знаходиться Гонконг. До лідерів із найвільнішими економіками традиційно потрапили Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія, Австралія, а також Естонія.

"Низький показник у Індексі означає, що Україна є бідною країною. Адже існує чітка залежність між рівнем економічної свободи та заможністю країни: чим вільніша країна, тим вона багатша" – зазначив голова Українського товариства економічних свобод Мар’ян Заблоцький.

Індекс розраховується американським дослідницьким центром The Heritage Foundation спільно з The Wall Street Journal. Українське товариство економічних свобод є офіційним партнером The Heritage Foundation, ми отримуємо дані до офіційної публікації, а також допомагаємо в розрахунку індексу.  

Звіт «Рівень економічної свободи в світі 2017» 

Індекс економічної свободи – інструмент, який оцінює рівень лібералізації взаємодії держави та бізнесу, який розраховується на підставі 10 факторів, згрупованих в чотири категорії:

– верховенство права (захист прав власності, свобода від корупції);

– обмеження уряду (фіскальна свобода, державні витрати);

– регуляторна ефективність (свобода бізнесу, свобода ринку праці, монетарна свобода);

– відкритість ринків (свобода торгівлі, свобода інвестицій, фінансова свобода).

Індекс комбінує кількісні та якісні показники і розраховується як середнє арифметичне десятьох економічних свобод. Індекс має значення від 0 (найгірше значення) до 100 (найкраще). 

Довідково: Україна вже 22-й рік поспіль є учасником рейтингу. Найбільшого значення показник досяг у 2005 році. Але навіть тоді результат був 55,8 – "загалом невільна країна". 

Помилка | Українське товариство економічних свобод

Помилка

На сайті сталася несподівана помилка. Будь ласка, спробуйте пізніше.