Депутат Антон Яценко обіцяє завалити євроінтеграційні законопроекти (4685 і 2126а), бо йому не дають включити поправки, що знищують Prozorro

Депутат Антон Яценко обіцяє завалити євроінтеграційні законопроекти (4685 і 2126а), бо йому не дають включити поправки, що знищують Prozorro
16 Травня, 14:45

За даними Вікіпедії, Антона Яценка впродовж значного часу називають "хрещеним батьком тендерної мафії" в Україні. Схоже, він досі плекає надії на повернення собі цього титулу.
 

 

 

 

 

Так, в минулу суботу Перший заступник Міністра Економіки викрив схему, якою намагались знищити систему Prozorro:
 

Слід зазначити, що правки сформульовані так, що у них дуже важко найти сам "схематоз". Саме тому вони змогли непомітно протиснутись у дуже великий та комплексний законопроект. Але Голова та члени профільного Комітету оперативно відреагували на пост Нефьодова та прибрали "шкідливі" правки.

Депутати у приватних розмовах стверджують, що зареєструвати відповідні правки на знищення Prozorro просив інших народних обранців Антон Яценко.

Але цей блог продиктований іншим. Як повідомляють мені знайомі народні депутати, Антон Яценко у якості помсти за неврахування своїх схем обіцяє завалити обидва законопроекти, в яких вони були – 2126а (про кібербезпеку) та 4685 (про електронні довірчі послуги).

Минулого разу рідна для Яценка депутатська група Відродження дала лише один голос за законопроект 4685, а колись рідна для нього фракція Батьківщини дала нуль голосів. В умовах часто низької відвідуваності депутатів, ці дві позиції групи та фракції стали вирішальними для повторного другого читання, після якого продовжився тиск Яценка на врахування правок.

А закони дійсно важливі. Законопроект 4685 створює достатні юридичні та технічні механізми для електронного документообігу в Україні. Про важливість кібербезпеки на тлі постійних хакерських атак з Росії говорити навіть не варто.

Повторне неголосування за законопроекти 4685 та 2126а є голосом за тендерну мафію. Принаймні саме такий сценарій в приватних розмовах обіцяв влаштувати Антон Яценко, як стверджують мої джерела.

Велике прохання до всіх фракцій парламенту звернути увагу на цю історію та допомогти прийняти важливі для України закони.

Матеріал підготовлено спеціально для Української правди